Kaptam egy Logitech Wingman Extreme Digital 3D joystickot, amihez nem volt meg a gameport to USB átalakító, így hát megkellett oldanom valahogy hogy USB-vel használható legyen.
2022. január 30., vasárnap
Logitech Wingman Extreme Digital 3D joystick USB-sé alakítása
Windows Hírek és érdeklődési területek widget átállítása magyar nyelvre
Egyszer csak valam miatt kínaiúl jött be a Windows 10-ben a Hírek és érdeklődési területek widget:
Próbálkoztam sokféleképpen, sok beállítást átnéztem, de nem sikerült magamtól.
Az alábbi vidó segített a megoldásban:
https://www.youtube.com/watch?v=rmTaEofWx7A
A következő linket kell használni a megoldáshoz:
https://www.msn.com/hu-hu/feed?ocid=winp1taskbar
Itt jobb oldalt felül válassszuk a Személyre szabás ==> Élménybeállítások gombot és álítsuk be a nyelvet a kívántra. Utánna a widgeten kattintsunk a frissítés gombra (körbeérő nyil gomb). Ezután még a tartózkodási helyet állítsuk be és ha szükséges indítsuk újra a gépet.
Magát az elállítódást nem tudom mi okozza, remélem nem hacker támadás.
2022. január 27., csütörtök
Programozás kódírás nélkül
Ma már lehet programozni, de főleg tanulni, anélkül is hogy program nyelveket kellene tanulni. Persze a logikát a programozás alapjait nem árt elsajátítani.
A legkisebbeknek a https://www.scratchjr.org/ ajánlot. Elérhető Androidra és iOS-re. Ebben már olvasás tudás nélkül is lehet ismerkedni a programozás alapjaival.
A következő már az olvasni tudó gyerekeknek szól, ez a https://scratch.mit.edu/.
Továbba vannak a komolyabbak mellyel már komolyabb appokat lehet telefonra készíteni.
- https://docs.thunkable.com/
- https://www.youtube.com/c/Thunkable/playlists
- előnye hogy Androidra és iOS-re is lehet vele kódolni
Színre színt, gödör, körbefos, körbeszar nevű kártya játék
Gyerekkorom kedvenc kártyajátéka, melyet már az 5-6 évesek is tudják játszani.
Színre színt, vagy "Gödör" vagy "Körbefos" - elnézést az elnevezésért, de gyerekkorunkban valóban sokan ilyen néven ismerték
Ezt a játékot több személy is játszhatja, azonban mivel mindössze 32 lapból áll a pakli 6-nál többen ne igen legyen a játékban. A kártyapaklit összekeverés után helyezzük színével lefelé fordítva úgy az asztal közepére, hogy egy kört alkosson. Az első játékos a körből felhúz egy lapot és a kör közepébe dobja színnel felfelé. A második játékos szintén húz egy kártyát a körből. Abban az esetben teheti be a körben lévő hártyára, ha megegyezik a lent lévő kártya színével. Például, ha az első játékos egy zöldet tett be, akkor a második játékosnak addig kell a körből húznia lapot, míg nem lesz a kezében zöld színű, amit a kör közepén lévő lapra tehet (színre-szín). Majd egy másik színű lappal kell beborítania. A harmadik játékosnak szintén a körben lévő kártyákból kell húznia addig míg olyan szín nem lesz a kezében, mint amivel a második játékos utoljára beborította a kör közepére helyezett kártyahalmot, és neki is egy eltérő színűvel kell azt beborítania. Ez mindaddig folytatódik, amíg a körben van kártya, és amíg a soron következő tud rakni. Ha elfogyott a körből a kártyalap és a soron következő nem tud olyan lapot tenni ami a kör közepén elhelyezett kártyahalmon legfelül van, akkor azt a színű lapot a halomból fel kell vennie és a következő játékos következik.
Ha a körből elfogytak a lapok és a játékosnál nincs olyan színű, mint amilyet raknia kellene, akkor fel kell vennie a középső kupacból egyet.
A játék addig folytatódik, amíg el nem fogy a játékosok kezéből is a kártya. Természetesen az nyer akinek leghamarabb elfogy a kezéből a kártya, és az a vesztes, aki úgy jön ki a játékból, hogy kezében marad a kártyalap, mert nem tudja a kör közepén lévő halomba rakni.
forrás: https://www.okosjatek.hu/gyerek_kartya_jatek