2021. december 30., csütörtök

Szájzuhany

Már pár hónapja használok szájzuhanyt. Én szeretem, mert kipucolja a fogad közét, akár fogselyem nélkül is. Amit nem szeretek használni, pedig jó lenne és nem is helyettesíti a szájzuhany azt. 
Én úgy ellenőriztem a szájzuhany hatékonyságát, hogy bedugtam a dugót a mosdóba és a számból kifolyt vizet oda gyűjtöttem és megvizsgáltam azt. Ekkor láthatóvá vált, hogy bizony fogmosás után is bőven vannak még "cafatok" az ember szájában/fogközeiben.

Vásárlási tanács: ha nincs helye a nagy hálózati fajtának nyugodtan vegyed az akksis kis kézi gépet, azok is jók. Ami fontos hogy minimum 6 bar-t tudjon, ez kell hogy jól tisztítson. A tartály mérete nem annyira fontos, gyorsan újratölthetőek.

Én ezt a fajtát vettem: SENCOR SOI 1100SL. Árukereső vélemények és technika leírás alapján választottam. Nem csalódtam benne. A plussz fejeket nem igazán használtam eddig, szerintem sok értelmük nincs. Ritkán kell az akkut tölteni, szerintem olyan 30-60 használatot simán kibír. A víztartályát egy használatkor, olyan 1-2 ször töltöm, de ez gyorsan megvan. Kis helyet foglal, van hozzá utazó tok is. Javasolt vétel.

Átalános használati tanács: Erről nem nagyon olvastam sehol hogy hogyan is használd, hogy ne legyen minden és mindened vizes. Tehát: Kissé hajtsd le a fejed, a mosdó fölé. Tedd a szádba a fuvókát a fogközed és az ínyed találkozasához, olyan szögben, hogy a "mocskot" ne az ínyedbe mosasd bele. Ez fontos, mert akár problémát is okozhatsz magadnak, ha nem így csinálod. Annak függvényében hogy éppen hol használod kell kicsit nyitni és zárni a szádat. Ha az oldalsó fogaknál jársz akkor nyithatod kicsit elől a szádat és kifolyik a víz, ha elől jársz akkor pedig zárod a szádat. Ha valamiért kezd tele lenni a szád, akkor átmész oldalra és kiengeded elől a vizet. Egyszerű csak kicsit meg kell szokni.

Ha szeretnél egy kis extra frissességet, akkor használhatsz pluszban szájvizet. Megtöltöd a tartályt langyos vízzel, majd rátöltesz egy kis szájvízet. A sorrend fontos, mert ha fordítva csinálod felhabzik a cucc és nem tudod normálisan feltölteni a tartályt.

Tisztítása. Egy idő után a tartály kicsit vízköves lehet. Erre én egy kis citromsavat tettem a teli tartályába, megrázogattam, állni hagytam egy fél órát utána vagy 3 utántöltéssel kijáattam belőle a mosdóba a citromsavas vizet.

A nyugalom tengere sorozat kritika

Jó kis scifi, én nem találok benne különösebb fogást. Az elején kicsit több az unalmasnak tűnő előzmény bejátszások, de utána már kevesebb és a sztori is érdekesebbé, rejtélyesebbé válik. Kicsit SOMA játék hangulat, a víz és a szörny miatt talán.
Aki szereti a scifit annak mindenképpen ajánlom. Nem izgulnod magad halálra, de érdemes megnézni, érdekes és leköt.

2021. december 29., szerda

Pillanatragasztó használati tippek

  • Kupakkal felfelé tároljuk, hogy a csőrénél ne legyen ragasztóanyag, mert a levegő nedvességére fog megkötni és szárad be.
  • Azért jobb ha kicsit márkásabb fajtát választunk, mert azoknak jobban záródik a kupakjuk.
  • Ha beszáradna, tűvel vagy biztostűvel próbálhatjuk kilyukasztani. Ha nehezen megy bele, akkor láng felett melegítsük fel a biztostűt és így szúrjuk bele.
  • Kis vékony eltört műanyagokat is könnyen, tartósan megrahgaszthatunk a következő képpen: Először ragasszuk meg normál módon, tegyünk az eltört felületre vékonyan a ragasztóból. Nyomjuk össze a két darabot pár másodpercig. Ha már megfogta akkor jöhet a trükk, ha a törés vonalánál kicsit kifolyt a ragasztó, akkor szórjunk rá szodabikarbónát. Ha nem folyt ki, akkor vigyünk fel vékonyan ragasztót és szórjuk be. Erősebb ragasztás érdekében ismételhető a folyamat. Ha ez a plusz anyag útban lenne, nyugodtan reszelhetünk/csiszolhatunk belőle. Ezzel a módszerrel kis műanyag pöckök is megragaszthatóak. Vagy tömítésként is használhatjuk. Youtube videó
  • A Supa-Fix nevű ragasztó, szódabikarbóna helyett kálcium-oxidot (égetett mész) használ, ettől elvileg még erősebb lesz a ragasztás.
  • A pillanatragasztót acetonnal (a körömlakk lemosó már nem acetonból van!) tudjuk eltávolítani, de vigyázat mert a műanyagokat is oldja.
  • Elvileg az alkohol is oldja és ezt bátrabban használhatjuk műanyagoknál is.
  • Összeragadt újjakat rakjuk melegvízbe vagy tegyünk rá bármilyen növényi olajat, úgy könyebben szétjön majd.
  • Vastagon azért nem alkalmazható, mert először a külseje köt meg a levegő nedvességére és hártya keletkezik rajta, ami gátolja a belseje száradását.
  • Lehet kombinálni lassan  kötő ragasztókkal, így a pillanatragasztó csak ideiglenesen rögzíti az anyagot, amíg a másik ragasztó megköt.
  • Nyíró erőket, ütéseket nem bírja.
  • Menetrögzítő helyett is kipróbálható.
  • A gőz veszélyes ne lélegezzük be.
  • Rostos anyagokkal reakcióba lépve hőt fejleszt, füstjét ne lélegezzük be.